Jdi na obsah Jdi na menu
 


O ČINNOST SBORU

10. 5. 2014

 5.4.2014 se členové výjezdové jednotky obce Staré Hamry účastnili výcviku nositelů dýchací techniky v polygonu Hlavní bánské záchranné služby v Ostravě.  Všichni členové si vyzkoušeli několikapatrový polygon s aktivním dýchacím přístrojem, který měl simulovat podmínky u zásahu. Tento výcvik byl organizován společně s hasiči z Ostravice.

Dále po výcviku v ostravském polygonu, naše jednotka pokračovala výcvikem na stanici HZS Frýdek Místek. Zde jsme si vyzkoušeli postupy u zásahu při dopravních nehodách, poskytnutí první pomoci  a také jsme se seznámili s vozidly, které mají hasiči na stanici k dispozici.    

Téhož den ve večerních hodinách byla jednotka vyslána na žádost Krajského operačního a informačního střediska Ostrava k požáru komínu v obcí Bílá.

19.4.2014 byl proveden jarní úklid hasičské zbrojnice.

26.4.2014 se naše jednotka účastnila Taktického cvičení  okrsku Smrk na Čeladné. Námětem cvičení byl požár seníku. My jsme se účastnili s technikou CAS 30 T-148 a TA Mitshubishi L 200. Dále se podílely sbory Čeladná, Ostravice a Kunčice p. O.

30.4.2014 proběhlo tradiční stavění májky u hasičské zbrojnice.

8.5.2014 proběhlo na Ostravici okrskové kolo v požárním sportu. Náš sbor se umístil na 2. místě.